خبرگزاری نیوز: عضلاتی که تحت تاثیر حرکت لت از پشت دست باز قرار می‌گیرند، همانند همان عضلات درگیر در حرکت لت از جلو دست باز هستند.

روش انجام حرکت لت از پشت دست باز
برای انجام حرکت لت از پشت دست...


خبرگزاری نیوز: عضلاتی که تحت تاثیر حرکت لت از پشت دست باز قرار می‌گیرند، همانند همان عضلات درگیر در حرکت لت از جلو دست باز هستند.

روش انجام حرکت لت از پشت دست باز
برای انجام حرکت لت از پشت دست باز باید میله دستگاه لت را به سمت پشت گردن بکشید.
توجه کنید: این تمرین فشار زیادی را به تاندون‌‌‌های ظریف روتاتور کتف و عضلات شانه وارد می‌کند پس میله را موقع پایین کشیدن خیلی از سر دور نکنید و همچنین در انجام تمرین شتاب نکنید. دست ها را طوری روی میله قرار دهید که موقع پایین کشیدن وزنه راحت باشید.

اهمیت تمرین لت از پشت دست باز
خیلی از بدن‌ سازان از اهمیت تقویت عضلات پشت غافل هستند و فقط به عضلات جلوی بدن که در آینه می‌بینند توجه می‌کنند اما همان‌طور که قبلا هم گفتیم تقویت عضلات کمر مزایایی فراتر از زیبایی ظاهری دارد از جمله؛ محافظت از قسمت‌های میانی بدن، حفظ استایل صحیح و کمک به فعالیت‌های روزمره و ورزشی دیگر است.

نکات مهم تمرین لت از پشت
موقع بالا و پایین بردن میله دستگاه لت به قدرت شانه‌ها و بازوها تکیه نکنید. در واقع در این تمرین باید با استفاده از عضلات کمر وزنه را به سمت پایین بکشید. کمر را در طول تمرین حتما صاف نگه دارید زیرا قوزکردن و خم‌شدن کمر ممکن است باعث آسیب‌دیدگی شما شود. و نکته آخر این که برای خودنمایی وزنه‌های سنگین برندارید. با وزنه‌های سبک و ست‌های کوتاه شروع کنید و به مرور وزنه‌ها و تکرارها را افزایش دهید.

تعداد تکرار حرکت لت
مهم‌ترین نکته در انجام تمرینات ورزشی توجه به کیفیت بیشتر از کمیت است. برای افراد مبتدی 2 تا 3ست 10 تا 12 تایی تکرار این حرکت مناسب است. به مرور زمان می‌توانید وزنه‌ها را سنگین‌تر کرده و تعداد تکرارها را کم‌تر کنید.

نظرات (0)

اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کند

نظر خود را اضافه کنید.

ثبت نظر به عنوان مهمان. ثبت نام کنید و یا وارد شوید تا بتوانید از امکانات بیشتری بهره مند گردید
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location