بیمارستان ابن سینا مشهد

0.00 (0 امتیاز)
شماره تماس کلینیک ویژه: 37002330

توضیحات

بیمارستان و مرکز آموزش روانپزشکی ابن سینا فعالیت خود را در سال ۱۳۵۹ هجری شمسی تحت عنوان<<مرکز جامع روانی >> در محلی واقع در خیابان احمد آباد مشهد آغاز کرد.چیزی نگذشت که این مرکز به مکانی دیگر واقع در میدان فردوسی مشهد انتقال یافت وتحت عنوان << بیمارستان رازی >> زیر نظرسازمان تامین اجتماعی به فعالیتهای خود ادامه داد.
در همین سالها مسئولیت اداره، سرپرستی، وخدمت رسانی به بیمارستان << دکتر حجازی >> واقع در خیابان خواجه ربیع مشهد نیز بر عهده این بیمارستان گذاشته شد.قابل ذکر است بیمارستان دکتر حجازی از مدتها قبل یعنی در سال ۱۳۲۸ هجری شمسی به همت آقای دکتر حجازی تاسیس شده بودوعمدتا به درمان و نگهداری بیماران روانی مزمن بویژه بیماران بی سرپرست میپرداخت.این بیمارستان تا قبل از پیوستن به بیمارستان رازی به صورت خیریه واز طریق کمکهای مردمی اداره می گردید.
درسال ۱۳۶۷ مجددا بیمارستان ابن سینا ( بیمارستان رازی آن زمان ) تغییر مکان داد و در محل جدیدیکه همان محل کنونی است مستقر شد. همچنین نام بیمارستان از بیمارستان رازی به بیمارستان ابن سینا و سپس بیمارستان و مرکز آموزش روانپزشکی ابن سینا تغییر کرد. بعلاوه از آن تاریخ به بعداین مرکز بعنوان یکی از واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت خود را دنبال کرد .
در سال ۱۳۷۹ مرکز بهداشت روانی و روانپزشکی شفا که یکی از بیمارستانهای وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد بود منحل گردید و کلیه وظایف آن اعم از آموزشی و درمانی به بیمارستان ابن سینا محول شد.این تحول به نوبه خود مسئولیتها و وظائف بیمارستان ابن سینا را افزایش داد.
در حال حاضر بیمارستانهای ابن سینا و دکتر حجازی مشهد یکی از بزرگترین مجتمع های روانپزشکی کشور محسوب میشود که علاوه بر خدمات آموزشی ، سرویسهای درمانی لازم را به گروه وسیعی از بیماران روانی بستری و سرپایی ساکن در استان های خراسان رضوی ، جنوبی و شمالی و حتی سایر استان های شرق کشور ارائه می کند.

جزئیات خاص

تخصص: روانپزشکی
نوع دولتی

آدرس

شفا
بلوار حر آملی روبروی باغ آستان قدس رضوی

نظرات (0)

اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کند

نظر خود را اضافه کنید.

ثبت نظر به عنوان مهمان. ثبت نام کنید و یا وارد شوید تا بتوانید از امکانات بیشتری بهره مند گردید
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

میانگین امتیاز کاربران

کیفیت خدمات و محصولات
روابط عمومی و مشتری مداری

نقد و بررسی های کاربران

جهت درج نقد و بررسی وارد شوید