بیمارستان ابن سینا مشهد

0.00 (0 امتیاز)
شماره تماس کلینیک ویژه: 37002330

توضیحات

بيمارستان و مرکز آموزش روانپزشکی ابن سينا فعاليت خود را در سال ۱۳۵۹ هجری شمسی تحت عنوان<<مرکز جامع روانی >> در محلی واقع در خيابان احمد آباد مشهد آغاز کرد.چيزی نگذشت که اين مرکز به مکانی ديگر واقع در ميدان فردوسی مشهد انتقال يافت وتحت عنوان << بيمارستان رازی >> زير نظرسازمان تامين اجتماعی به فعاليتهای خود ادامه داد.
در همين سالها مسئوليت اداره، سرپرستی، وخدمت رسانی به بيمارستان << دکتر حجازی >> واقع در خيابان خواجه ربيع مشهد نيز بر عهده اين بيمارستان گذاشته شد.قابل ذکر است بيمارستان دکتر حجازی از مدتها قبل يعنی در سال ۱۳۲۸ هجری شمسی به همت آقای دکتر حجازی تاسيس شده بودوعمدتا به درمان و نگهداری بيماران روانی مزمن بويژه بيماران بی سرپرست میپرداخت.اين بيمارستان تا قبل از پيوستن به بيمارستان رازی به صورت خيريه واز طريق کمکهای مردمی اداره می گرديد.
درسال ۱۳۶۷ مجددا بيمارستان ابن سينا ( بيمارستان رازی آن زمان ) تغيير مکان داد و در محل جديدیکه همان محل کنونی است مستقر شد. همچنين نام بيمارستان از بيمارستان رازی به بيمارستان ابن سينا و سپس بيمارستان و مرکز آموزش روانپزشکی ابن سينا تغيير کرد. بعلاوه از آن تاريخ به بعداين مرکز بعنوان يکی از واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعاليت خود را دنبال کرد .
در سال ۱۳۷۹ مرکز بهداشت روانی و روانپزشکی شفا که يکی از بيمارستانهای وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد بود منحل گرديد و کليه وظايف آن اعم از آموزشی و درمانی به بيمارستان ابن سينا محول شد.اين تحول به نوبه خود مسئوليتها و وظائف بيمارستان ابن سينا را افزايش داد.
در حال حاضر بيمارستانهای ابن سينا و دکتر حجازی مشهد يکی از بزرگترين مجتمع های روانپزشکی کشور محسوب ميشود که علاوه بر خدمات آموزشی ، سرويسهای درمانی لازم را به گروه وسيعی از بيماران روانی بستری و سرپايی ساکن در استان های خراسان رضوی ، جنوبی و شمالی و حتی ساير استان های شرق کشور ارائه می کند.

جزئیات خاص

تخصص: روانپزشکی
نوع دولتی

آدرس

شفا
بلوار حر آملی روبروی باغ آستان قدس رضوی

نظرات (0)

اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کند

نظر خود را اضافه کنید.

ثبت نظر به عنوان مهمان. ثبت نام کنید و یا وارد شوید تا بتوانید از امکانات بیشتری بهره مند گردید
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

میانگین امتیاز کاربران

کیفیت خدمات و محصولات
روابط عمومی و مشتری مداری

نقد و بررسی های کاربران

جهت درج نقد و بررسی وارد شوید