هرآنچه از مشهد می خواهید ...

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از مشهد؛علی تیموری مدیرکل دفتر شکار و صید سازمان محیط زیست کشور گفت: با توجه به شرایط نامناسب نگهداری حیوانات در باغ وحش مشهد و بنابر اخطار‌های صادر...

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از مشهد؛علی تیموری مدیرکل دفتر شکار و صید سازمان محیط زیست کشور گفت: با توجه به شرایط نامناسب نگهداری حیوانات در باغ وحش مشهد و بنابر اخطار‌های صادر شده و بی توجهی به اخطاریه ها، اقدام به ضبط گونه‌های امانی این باغ وحش کردیم.

وی افزود: متاسفانه در سال‌های گذشته برخی گونه‌ها به صورت امانی در اختیار این باغ وحش قرار گرفته بود که هم اکنون اداره کل استان، گونه‌های امانی را ضبط کرده و به زودی به پارک پردیسان تهران منتقل خواهد کرد. این گونه‌ها قبلا از متخلفان وشکارچیان ضبط شده بود که شرایط زیستی درطبیعت نداشتند و برخی دیگر از گونه‌ها نیز غیربومی بودند و ما به صورت امانی آن هارابه باغ وحش مشهد سپرده بودیم.

مدیرکل دفتر شکار و صید سازمان محیط زیست گفت: بعد از انتقال گونه‌های امانی باغ وحش مشهد به پارک پردیسان تهران، کمیته سامان دهی باغ وحش‌ها درباره سرنوشت آن‌ها تصمیم گیری خواهد کرد.

وی افزود: بیشتر این گونه‌ها غیر بومی هستند و تعداد کمی از آن‌ها را نیز گونه‌های بومی تشکیل می‌دهند. وی افزود: اداره کل استان تمامی گونه‌های امانی را باید ضبط کند و سپس روند انتقال را انجام دهد؛ باغ وحش مشهد نیز باید به مرور محل جدیدی را انتخاب کند و بعد از تخلیه محل فعلی به انتقال گونه‌های مربوط به خودش بپردازد. مدیرکل دفتر شکار و صید سازمان محیط زیست ادامه داد: هم اکنون اداره کل استان علاوه بر دریافت گونه‌های امانی، برای تخلیه محل باغ وحش تأکید دارد.

تقویت گمانه زنی تغییر کاربری

حدود ۶ سال قبل نیزماجرایی مشابه برای کوهستان پارک شادی به وجود آمد و تعدادی از دستگاه‌های کوهستان پارک با استدلال استاندارد نبودن پلمب و بعد ازمدتی نیز، کوهستان پارک شادی به طورکامل تعطیل شد.

پس از آن بود که شایعاتی مبنی برتغییرکاربری این مجموعه تفریحی مشهد به گوش رسید، هر چند که با واکنش رئیس شورای شهرمواجه وچندین بارنیز اعلام شد که از تغییر کاربری این ملک جلوگیری خواهد شد و اکنون با گذشت چندین سال از تعطیلی کوهستان پارک، باغ وحش وکیل آباد هم که در همسایگی این مجموعه قرار دارد در آستانه تعطیلی است و به نظر می‌رسد در مسیر سرنوشت کوهستان پارک قرار گرفته است تا شائبه تغییر کاربری این املاک قوت بگیرد و پازل گمانه زنی‌ها را درباره تغییرکاربری وتجاری سازی در این منطقه که دارای موقعیت بسیار مناسبی است کامل کند، بدون تردید در صورت درست بودن این گمانه ها، اکنون مسئولان باید از این اتفاق ناگوار جلوگیری کنند تا امکانات تفریحی و سرگرمی‌های مشهد یکی پس از دیگری تعطیل نشود وچندی بعد جای کوهستان پارک و باغ وحش، مجتمع تجاری و برج ساخته نشود.

انتهای پیام// ز.‌ی


 

نظرات (0)

اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کند

نظر خود را اضافه کنید.

ثبت نظر به عنوان مهمان. ثبت نام کنید و یا وارد شوید تا بتوانید از امکانات بیشتری بهره مند گردید
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

اخبار مشهد

برگزاری سالگرد «مهاجران الی الله» در حرم رضوی

به گزارش گروه استان های باشگاه  خبرنگاران جوان از مشهد؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدجلال حسینی معاون تبلیغات آستان قدس رضوی گفت: این مراسم پنج شنبه 9 شهریور بعد از برگزاری نماز مغرب و عشاء در صحن...

وزیر کشور وارد مشهد مقدس شد + برنامه‌ها

به گزارش گروه استان های باشگاه  خبرنگاران جوان از مشهد؛ عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز با استقبال استاندار خراسان‌رضوی، معاونان استانداری، برخی مدیران ستادی و اعضای شورای تامین وارد مشهد مقدس شد.

راه اندازی سامانه پیشخوان خدمت مجازی آستان قدس رضوی

به گزارش گروه استان های باشگاه  خبرنگاران جوان از مشهد؛ غلامرضا رحمتی زاده معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی گفت: این سامانه با هدف کاهش مراجعه حضوری مردم و کاهش زمان پاسخگویی مراجعان از دفاتر...