هرآنچه از مشهد می خواهید ...

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ دکتر سید مهدس هاشمی‌نژاد مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی در خصوص بیماری‌های دستگاه شنوایی گفت: ما در خطر کاهش میزان شنوایی و آسیب هستیم چرا که...


به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ دکتر سید مهدس هاشمی‌نژاد مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی در خصوص بیماری‌های دستگاه شنوایی گفت: ما در خطر کاهش میزان شنوایی و آسیب هستیم چرا که مشاغل پر سر و صدا و دارای آلودگی های صوتی زیاد، آسیب فیزیکی فراوانی به گوش می‌رسانند و عواملی هستند که می توانند باعث کاهش شنوایی شوند.

وی افزود: محاسبه میزان آسیب‌دیدگی شنوایی با استفاده از دستگاه ادیومتری یا شنوایی‌سنجی به ما کمک می‌کند که بتوانیم درمان را پیش بگیریم یا تقویت کننده صدا (سمعک مناسب) را برای بیمار تدارک ببینیم.

مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی با اشاره به ارائه این خدمات در دارالشفاء امام رضا(ع) گفت: دستگاه ادیومتری با استفاده از سیگنال‌های صوتی با فرکانس‌های خالص آستانه شنوایی فرد یعنی کم‌ترین مقدار انرژی صوتی که فرد بشنود را بررسی می‌کند.

هاشمی‌نژاد افزود: کارگران کارگاه های پر سرو صدا نیاز دارند حداقل سالی یک بار توسط دستگاه ادیومتری یا شنوایی‌سنجی بررسی شنوایی داشته باشند

وی گفت: کم‌شنوایی فقط مختص کهنسالان نیست و متأسفانه کودکان نیز ممکن است کم‌شنوا به دنیا بیایند یا بزرگسالان جوانی که در معرض آلودگی یا ضربه صوتی هستند نیز ممکن است به کم‌شنوایی دچار شوند.

هاشمی‌نژاد افزود: کم‌شنوایی می‌تواند در آینده کودکان (یادگیری گفتار و زبان، رشد اجتماعی و تحصیلی) تأثیر جدی گذاشته و در بزرگسالان نیز با کاهش کیفیت زندگی و محدود کردن ارتباطات اجتماعی فرد را به انزوا کشاند.

انتهای پیام// م.م

کم‌شنوایی فقط مختص کهنسالان نیست

نظرات (0)

اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کند

نظر خود را اضافه کنید.

ثبت نظر به عنوان مهمان. ثبت نام کنید و یا وارد شوید تا بتوانید از امکانات بیشتری بهره مند گردید
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

اخبار مشهد

برگزاری سالگرد «مهاجران الی الله» در حرم رضوی

به گزارش گروه استان های باشگاه  خبرنگاران جوان از مشهد؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدجلال حسینی معاون تبلیغات آستان قدس رضوی گفت: این مراسم پنج شنبه 9 شهریور بعد از برگزاری نماز مغرب و عشاء در صحن...

وزیر کشور وارد مشهد مقدس شد + برنامه‌ها

به گزارش گروه استان های باشگاه  خبرنگاران جوان از مشهد؛ عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز با استقبال استاندار خراسان‌رضوی، معاونان استانداری، برخی مدیران ستادی و اعضای شورای تامین وارد مشهد مقدس شد.

راه اندازی سامانه پیشخوان خدمت مجازی آستان قدس رضوی

به گزارش گروه استان های باشگاه  خبرنگاران جوان از مشهد؛ غلامرضا رحمتی زاده معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی گفت: این سامانه با هدف کاهش مراجعه حضوری مردم و کاهش زمان پاسخگویی مراجعان از دفاتر...