کلینیک تخصصی درمان ناباروری رضوی مشهد

اطلاعات تماس 36004270

توضیحات آگهی

کلینیک تخصصی درمان ناباروری رضوی مشهد

واحد درمان ناباروری بیمارستان رضوی در سال 1388، توسط پزشكان متخصص شامل رشته های زنان، اورولوژی و جنین شناسی، كه در كلینیك Bad Munder در كشور آلمان دوره های مخصوص درمان نازایی و IVF را گذرانده اند، با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات مربوط به IVF، تأسیس و راه اندازی شد و از آن به بعد تعداد بسیاری از پزشكان حاذق و متخصص درمان ناباروری با این واحد همكاری خود را آغاز و ادامه داده اند.
واحد ناباروری بیمارستان رضوی متشكل از دو زیر واحد شاملNursing وIVF Laboratory می باشند كه به صورت یك تیم و با هدف یكسان به مراجعین این بخش ارائه خدمات می نمایند.
زیر واحدNursing شامل كلینیك نازایی، اتاق عملIVF و اتاق های ریكاوری می باشند. در این واحد پزشكان متخصص زنان و نازایی و پزشك متخصص اورولوژی، بیماران انتخاب شده جهت درمان ناباروری را مورد ویزیت و بررسی قرار دارد و مشاوره و راهنمایی های لازم توسط مامای حاذق در زمینه ناباروری به بیماران ارائه می شود. در این واحد علاوه بر درمان زوج های نابارور، پروسه های جنین اهدایی، تخمك اهدایی و رحم اجاره ای طبق تشریفات قانونی مخصوص هر كدام انجام می شوند. بیماران پس از گذراندن دوره درمان در اتاق عمل IVF تحت عمل جمع آوری تخمك، انتقال جنین یا انجام IUI توسط پزشك متخصص زنان قرار گرفته و در اتاقهای ریكاوری تا زمان ترخیص از بخش تحت نظر ماماها و پرستاران حاذق در زمینه ناباروری قرار گرفته و كلیه آموزشهای لازم به آنها ارائه و سپس مرخص می شوند. پزشكان، ماماها و پرستاران این بخش از زمان شروع سیكل درمان تا مراحل انتقال جنین، باروری و حتی پس از زایمان، همراه بیمار بوده و مشاوره و راهنمایی های لازم را به آنها ارائه می نمایند.
زیر واحد IVF Laboratory، شامل نمونه گیری، بخش آندرولوژی، بخش امبریولوژی و قسمت مخصوص كرایو (فریز جنین، اسپرم و تخمك) می باشند. در اتاق های نمونه گیری نمونه مایع منی تهیه شده و به اتاق آندرولوژی ارسال می شود، در این بخش كلیه آزمایشهای مورد نظر بروی نمونه اسپرم از جمله: آماده سازی و شستشوی اسپرم (جهت انجام IUI و ICSI)، آزمایش آنالیز اسپرم، استخراج اسپرم از بافت بیضه و سایر آزمایشهای مربوطه انجام شده و نمونه پس از طی پروسه مورد نظر جهت انجام میكرواینجكشن (ICSI) به اتاق امبریولوژی یا جهت انجام IUI به پزشك متخصص زنان ارسال می شود. در بخش امبریولوژی تخمك های بدست آمده از مایع فولیكولی تحت شرایط خاص و توسط میكروسكوپهای ویژه و محیط های خاص كشت سلولی، در پروسه مربوط به خود وارد شده و سپس توسط میكروسكوپهای میكرواینجكشن، لقاح آزمایشگاهی با دقت و حوصله صورت می گیرد. جنینهای حاصل در انكوباتورهای مخصوص كشت جنین كه به صورت 2Gas و3Gas در این آزمایشگاه قرار دارند تا روز انتقال جنین كه معمولاً در مرحله 8 سلولی می باشد، تحت پروسه حساس نگهداری و كنترل دقیق قرار می گیرند.
لازم به ذكر است، سیستم رساننده گاز Co2 و N2 به انكوباتورهای كشت جنین، در اتاقی جداگانه و با تأسیسات مخصوص انتقال گاز، طراحی شده و پشتیبانی می شوند. جنینها قبل از انتقال جنین توسط دستگاه لیزر هچینگ، لیزر شده و طی روند انتقال جنین، با همكاری پزشك زنان و پزشك آزمایشگاه به داخل رحم بیمار وارد می شوند. در بخش كرایو آزمایشگاه IVF، انجام فریز جنین و اسپرم و تخمك در شرایط ازت مایع منهای 196 درجه سانتیگراد انجام شده و همچنین خروج از انجماد آنها طی پروسه مخصوصی صورت می گیرد. از دیگر اقدامات مهم آزمایشگاه IVF انجام PGD (تشخیص قبل از تولد بیماریهای ژنتیكی) با همكاری واحد ژنتیك آزمایشگاه مركزی بیمارستان است كه توسط دستگاه Sequencer و توسط متخصصین ژنتیك و با همكاری آزمایشگاهIVF ، در دست راه اندازی می باشد.
آزمایشگاه مركزی بیمارستان رضوی با دارا بودن تجهیزات اختصاصی، متدهای جدید و پرسنل متخصص و آموزش دیده بعنوان اولین آزمایشگاه دارنده لوح كیفیت از آزمایشگاه مرجع وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی در شرق كشور، در زمینه انجام كلیه آزمایشهای هورمونی و ویروسی بیماران، وظیفه پشتیبانی از فرآیند درمان ناباروری در بخش IVF را بر عهده دارد.

ویژگی ها

نوع خدمات درمان ناباروری

موقعیت آگهی

آزادی
بزرگراه آزادی، بعد از پل قائم، بیمارستان رضوی

نظرات (0)

اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کند

نظر خود را اضافه کنید.

ثبت نظر به عنوان مهمان. ثبت نام کنید و یا وارد شوید تا بتوانید از امکانات بیشتری بهره مند گردید
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
اطلاعات تماس بیشتر