به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از مشهد ، کاظم کامیاب گفت: برای برگزاری هر چه باشکوهتر نماز عید سعید فطر، حجت الاسلام و المسلمین مهدی بهره‌مند امام جمعه شهرستان و دیگر مسولین از...


به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از مشهد ، کاظم کامیاب گفت: برای برگزاری هر چه باشکوهتر نماز عید سعید فطر، حجت الاسلام و المسلمین مهدی بهره‌مند امام جمعه شهرستان و دیگر مسولین از مسجد جامع تاریخی رشتخوار بازدید کردند، و هماهنگی‌های لازم جهت برگزاری هر چه باشکوهتر نماز عید سعید فطر در این مسجد تاریخی برگزار شد.

وی افزود: در این بازدید امام جمعه و دیگر مسئولین شهرستان از آخرین مرحله از اقدامات انجام شده توسط میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که در قالب احداث وضوخانه و سرویس‌های بهداشتی، طرح حفاظت یافته‌های باستان شناختی و مرمت گنبدخانه بود، از نزدیک قرار گرفتند.

امام جمعه شهرستان رشتخوار ضمن قدردانی از میراث فرهنگی جهت احداث وضوخانه و سرویس‌های بهداشتی، ابراز امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک با انتصاب هیات امناء، اکثر مراسم مذهبی و حتی نماز جمعه در این مکان تاریخی برگزار شود.

شایان ذکر است در این بازدیدزاهدی شهردار رشتخوار جهت مشارکت در تکمیل محوطه سازی مسیر منتهی به مسجد جامع تاریخی اعلام آمادگی کردند.

این بنای مذهبی پیشینه تاریخی قابل توجهی دارد، و دارای سبک معماری ویژه خراسان و دوایوانی است که با توجه به سبک معماری، شواهد باستان شناختی و مقایسه با مساجد ناحیه جنوبی و شرقی خراسان در دوره خوارزمشاهیان ساخته و در دوره‌های بعد خصوصاً تیموریان و صفویان الحاقات و تزئیناتی به آن افزوده شده است. شایان ذکر است این مسجد تاریخی در سال ۱۳۵۵ به شماره ۱۳۴۳ به عنوان دومین اثر رشتخوار در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

انتهای پیام//ف. ج

نظرات (0)

اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کند

نظر خود را اضافه کنید.

ثبت نظر به عنوان مهمان. ثبت نام کنید و یا وارد شوید تا بتوانید از امکانات بیشتری بهره مند گردید
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location