به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛  مهدی فروزان مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: ثبت نام این تعداد زائر تا تاریخ چهارم شهریور ماه قطعی شده است. 

وی افزود:...


به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛  مهدی فروزان مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: ثبت نام این تعداد زائر تا تاریخ چهارم شهریور ماه قطعی شده است. 

وی افزود: این 323 گروه 436 نفر می باشند که در قالب خانوادگی اقدام به ثبت نام برای تشرف به کربلای معلی در ایام اربعین حسینی (ع) نموده اند.

مدیرکل دفتر امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: از یکم شهریور جاری متقاضیان پیاده روی اربعین حسینی با مراجعه به سامانه سماح برای شرکت در این مراسم عظیم معنوی ثبت نام کنند...

فروزان افزود: همه کسانی که متقاضی شرکت در مراسم پیاده روی اربعین هستند اعم از انفرادی یا گروهی باید تنها از طریق این سامانه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی افزود: از 11 شهریور ماه نیز کار صدور روادید برای زائران اربعین از سوی کنسولگری عراق در مشهد آغاز می شود.

فروزان ادامه داد: به هیچ عنوان هیچ فرد یا گروهی به صورت مستقل نمی تواند برای دریافت روادید به کنسولگری عراق مراجعه کند. باید افراد از طریق سامانه سماح ثبت نام کنند. تنها از طریق 'شرکت شصتا' طرف قرارداد سازمان حج و زیارت مدارک متقاضیان تحویل کنسولگری عراق می شود.

وی گفت: متقاضیان در شهرستان ها نیز می توانند به دفاتر نمایندگی حج و زیارت مراجعه کنند و نیازی به حضور در مشهد ندارند.

فروزان افزود: بسیاری از افرادی که پارسال از خراسان رضوی در سامانه سماح ثبت نام کرده بودند چون مرز خروجی برای این استان گذرگاه شلمچه تعیین شده بود به منظور دریافت روادید از تهران اقدام کردند تا از مرز مهران خارج شوند.

وی ادامه داد: امسال این مشکل حل شده و علاوه بر گدرگاه های شلمچه و چزابه، مهران هم به عنوان مرز خروجی برای زائران خراسان رضوی تعیین شده است.

برآورد می شود: امسال 200 هزار نفر از خراسان رضوی زائر اربعین حسینی شوند. بر اساس آمار سامانه سماح پارسال 187 هزار نفر از خراسان رضوی عازم پیاده روی اربعین حسینی(ع) شدند. 

انتهای پیام/س

مهران مرز خروجی برای زائران خراسان رضوی

نظرات (0)

اولین نفری باشید که نظر خود را ثبت می کند

نظر خود را اضافه کنید.

ثبت نظر به عنوان مهمان. ثبت نام کنید و یا وارد شوید تا بتوانید از امکانات بیشتری بهره مند گردید
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location